.SID Nedir ?

SID Nedir:MrSID Harita resmi dosyası, Commodore 64 müzik
sid icon
sid hakkında açıklama:

iki farklı alanda bu dosya uzantısı kullanımıştır:1-MrSID resim dosyası :

Kesintisiz resim arşivi için kullanılan sıkıştırılış resim dosyalarıdır. Genelde haritacılık işlerinde kullanılır. bu dosyayı açmak için Autocad programını deneyebilirsiniz. veya firmanın web sayfasından ücretsiz indirebileceğiniz bir görüntüleme programı kullanabilirsiniz:

http://www.lizardtech.com/download/dl_options.php?page=viewers

2- Commodore 64 Ses dosyası :

Eski tip Commodore bilgisayarlarda kullanılan ses dosyaları da sid uzantısı ile bulunmaktadır. Sidplay isimli programla bu müzik dosyasını dinleyebilirsiniz.

File Extension of SID file and meanings in english.

Programlar: MrSID viewer , Sidplay2  SID Mesajları
  Eğer bu açıklama size yardımcı olmadıysa lütfen aşağıya sid uzantılı dosyayı nereden bulduğunuz konusunda kısa bir mesaj yazınız. Bu konuda çeşitli yabancı kaynaklardan arama yapıp sid ile ilgili size yardımcı olmaya çalışacağız. veya işinize yaradıysa onu da yazabilirsiniz ;) bizi mesajsız bırakmayın.

  {halat}

  sid

  mustafa {ad} {avatar}

  benim açamadığım sid dosyası oyunun içindeki kuracağım dosya resim veya müzik dosyası değil bununla ilgili bir bilginiz varmı açaba

  {imza}
  11-06-2009 12:50
   {halat}

   sid

   Ali {ad} {avatar}

   kesinlikle Mustafa arkadaşımıza katılıyorum.Açmaya çalıştıgım dosya SID fakat ne resim dosyası nede ses dosyası.Bir oyunun dosyası . Bu konuda yardımcı olacağınızdan kuşkum yok !

   {imza}
   31-08-2009 13:34
    {halat}

    sid hakkında

    Levent {ad} {avatar}

    Eved aynen öyle. Oyun dosyası. İLGİNÇ gerçekden :S

    {imza}
    01-12-2009 16:05
     {halat}

     sid hakkında

     Samet AKTAş {ad} {avatar}

     ya bu kadar olur yaa simpack diye bir dosya ile açılıyor ama kimse bilmiyor msn adresim : reneval@turkmail.at eklerseniz ben size ataym empire total war oynayanlar için Cd nin içinde var ...

     {imza}
     18-04-2010 15:56
      {halat}

      sid

      Barış Bayındır {ad} {avatar}

      PHOENIX İSİMLİ PROGRAM İLE CIKARABİLİRSİNİZ.GOOGLE A PHOENİX UNPACKER YAZIN CIKAR.SAYGILAR

      {imza}
      01-03-2011 12:00
       {halat}

       sid

       kmagic {ad} {avatar}

       Phoenix SID Extractor v1.3 BETA işinizi görür. sim sid dosyalarını bununla açıyorum. 1- Phoenix´i indirin kurun. 2- Yukarıdaki sekmelerden Instruments´tan update content description record´a basıp interneti seçin update edin. 3- Update işlemi bitince yine Instruments kısmından "SID Unpacker´a basın Scan a SIM-file diyerek iso dosyasını çıkardığınız klasöre gelerek içindeki sim uzantılı dosyayı seçin. 4- Sonra alta gelen dosyaları Select all diyerek hepsini seçin. 5- Unpack´e basın çıkarmak istedğiniz yeri seçin kuruluma geçecektir. 6- Kurulum bitince ... yapın." Yukarıdaki bilgiler http://forum.donanimhaber.com/m_26382743/tm.htm sitesinden 04.04.2011´de alınmıştır.

       {imza}
       04-04-2011 15:09
        {halat}

        sid

        serdar44 {ad} {avatar}

        programı indirdim kurdum scan tuşundan sonra dvd nin içine giriyorum dosyaları görmüyo bile çünkü o sim uzantısı arıyo benim dosyaların uzantısı sid alttan tüm dosyaları göster diyorum geliyolar ve seçip tıklayınca wrong disc diyip yine kabul etmiyor...çıkamadım işin içinden

        {imza}
        27-11-2011 14:29
         dosya uzantilari © 2008
         Dosyalarla başınız dertteyse, Hoşgeldiniz... ( web tasarım Necmi Demirkeser)